آموزش ساخت عروسک فرشته با الیاف نمدی از آفاق امیریان

 

آموزش ساخت عروسک نمدی 1

آموزش ساخت عروسک نمدی فرشته با الیاف نمدی برگرفته از کتاب تزیینات نمدی مربی هنری آفاق امیریان در این مطلب منتشر شده است . ویدیو آموزش ساخت عروسک نمدی در زیر متن آمده است و من برای فرا گیری بهتر علاقه مندان به آموزش ساخت عروسک نمدی توضیحات ساخت عروسک را نیز نوشته ام . علاقه مندان به این آموزش می توانند کتاب تزیینات نمدی آفاق امیریان را از لینک زیر تهیه کنند .

کتاب تزیینات نمدی آفاق امیریان

مرحله اول :

تکه ای از الیاف کرم را به طول حدودا 40 سانتی متر جدا کنید . با کشیدن الیاف در دو سر تکه ی جدا شده ، حالت نوک تیزی به آن بدهید . این قسمت بدنه ی عروسک را تشکیل می دهد . بنا بر خواست خود می توانید این قسمت را کوتاه تر یا بلند تر در نظر بگیرید .

مرحله دوم :

تکه ای دیگر از الیاف سفید را جدا کنید و آن را به صورت گوی درآورید . گلوله را در میان الیاف مرحله قبل قرار داده و با رشته ی باریکی از الیاف مرحله قبل یا نخ آن را ببندید . به این نحو سر عروسک ساخته می شود . رنگ مورد نظر برای لباس را انتخاب کنید . این تکه از الیاف باید در حدود 10 سانتی متر کوتاه تر از الیاف بدنه باشد .

آموزش ساخت عروسک

آموزش ساخت عروسک نمدی 2مرحله سوم :

با کمک دست وسط الیاف را در حدود 5 سانتی متر باز کنید و از قسمت سر عبور دهید . یک عدد گوش پاک کن را با الیاف کرم بپوشانید ، زیر گردن عروسک قرار دهید و لباس و بدنه را جمع کرده و با رشته ی دیگری از الیاف ببندید .

مرحله چهارم :

با پانچ تک سوزن گوشه های لباس را به بدنه ی اصلی متصل کنید . رنگ مورد نظر برای موهای عروسک را انتخاب کنید . آن را روی سر عروسک گذاشته و با پانچ تک سوزن فرق وسط مو را به سر متصل کنید . موها را به شکل دلخواه خود جمع کنید .

آموزش ساخت عروسک نمدی 3مرحله پنجم :

به جای گوش پاک کن می توان از سیم شماره 5 گلسازی که دو سر سیم آن به سمت داخل باشد استفاده و دور آن را با الیاف سفید پوشش دهید .

مرحله ششم :

جهت گذاشتن بال ها یک تکه از الیاف را جدا و دو سر آن را تیز طراحی کنید . با پانچ تک سوزن مرکز آن را به پشت کمر فرشته ها وصل کنید .

 

کتاب-تزئینات-نمدی-آفاق-امیریان

 فیلم آموزش ساخت عروسک نمدی را در زیر مشاهده کنید .

Share

همچنین ببینید

عروسک نمدی

عروسک نمدی | تزیین اتاق بچه | آویز ماه و ستاره نمدی

 الگوی دوخت عروسک نمدی آویز ماه و ستاره عروسک نمدی آویز ماه و ستاره عروسک …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *